A gondozóotthonokban élő idős emberek depresszióján nem segít a torna
Posted by Suggestor - 2013. május 3. péntek
A tornát alkalmasnak tartják az orvosok a depressziós tünetek enyhítésére, ezért indítottak kutatást a University of Warwick és a University of London tudósai az idősotthonokban való alkalmazására.
A gondozóotthonokban élő idős embereknek a fele depressziós.
Anglia 78 idősotthonából 1000 bentlakó vett részt az egy éven át tartó kísérletben. Hetente kétszer, mérsékelten intenzív gyakorlatokat végeztettek az idősekkel, amit nagyon lelkesen fogadtak. Csak éppen sem a depressziójukra, sem az általános életminőségükre nem volt hatással.
„Szomorúak vagyunk, hogy ez a tornagyakorlat-intervenció nem volt hatásos az idősotthonban lakók súlyos problémájára. Tudjuk, hogy az antidepresszáns tablettákkal hatékonyan lehet segíteni a súlyosan depressziós betegeken, de nincs a megelőzésre stratégiánk, a társas elfoglaltságok, a pszichológiai stimuláció ígéretesek, de még nincsenek bizonyítva. Valamilyen új megközelítésre van szüksége ennek a depresszióval sújtott populációnak.”
Az idősotthoni ellátásra szorulók száma évről évre növekszik, gondoskodni kell mentális egészségük javításáról, tovább kell keresni a megoldást.
Martin Underwood professzor (Warwick Medical School), a kutatás vezetője hangsúlyozza, hogy a kísérlet kudarca kizárólag az idősotthonok lakóira és csak a depresszióra vonatkozik, más esetekben a tornának kétségtelen a haszna: a fittséget, a fizikai egészséget egyaránt javítja a fiatalabbaknál, vagy a fittebb időseknél.
Forrás: http://www2.warwick.ac.uk/newsandevents/pressreleases/exercise_proves_to
Névtelen said
Az időseknek szerintem leginkább külső emberi kapcsolatokra, náluk fiatalabbakra, főleg középkorúak társaságára van szükségük. Velük jót tudnak beszélgetni és kölcsönösen megértik egymást. A középkorúak már elég érettek ahhoz, hogy meghallgassák a tanácsokat (legalább egy részüket).
Suggestor said
Bizony. Hasznosnak és fontosnak szeretnék érezni magukat. Az ember már csak ilyen.